5 druhů koření, které zatočí s chřipkou

 

Zase to protivné škrábání v krku, zimnice a bolest hlavy. Určitě na mě něco leze. A zrovna řádí chřipková epidemie ... Tak to je úplně v háji, aspoň na týden jsem mimo provoz. Nebo ne? Máme ověřený recept na čaj, který s prvními příznaky nemoci pořádně zatočí, budeš zase sršet energií a vesele jógovat.

Říká ti něco pojem ajurvéda? Je to sestra jógy, věda o životě, která má stejný cíl – pečovat o tělo i duši a udržovat je ve vzájemné harmonii. Zatímco jóga jde cestou cvičení a meditace, ajurvéda to bere přes vyváženou stravu podle živlu, který v organismu převažuje. Staří léčitelé znali očistné procedury a potraviny, které dlouhodobě umí podporovat imunitu organismu proti různým nemocem.

Dnes se blíž podíváme na koření, které dokáže ve správné kombinaci působit silně antibakteriálně (i antivirově). Je to léty ověřený recept, sama na něm přežívám už několikátou zimu bez chřipky, angíny a dalších nešvarů.

Jde o zázračný kořeněný čaj jménem masala. Ale není v něm jen tak ledajaké koření. Základem čaje je 5 druhů, které v kombinaci dokážou nevídané. Když začneš pít čaj hned při prvních příznacích, nemoc se většinou ani nerozjede, nebo jen tak slabě, že ti dovolí normálně fungovat. V pozdější fázi nemoci umí tento úžasný čaj výrazně zmírnit příznaky a urychlit proces uzdravování. Báječně chutná a parádně prohřeje při zimnici.

Konec řečí, recept tady:

3 cm čerstvého zázvoru

3 tobolky kardamomu

3 hřebíčky

1 ks skořice celé

1 ks badyánu

špetka černého čaje, med, mléko

Pro zvýšení účinku můžeš přihodit kuličky pepře, přisypat kurkumu nebo anýz na zmírnění kašle. Koření a čaj vhoď do rendlíku, zalej hrnkem vody a povař 5 minut. Pak přidej mléko (může být i vegan varianta, ale bacha na kokos, má chladivý účinek) a oslaď medem. Popíjej ráno a večer několik dní, dokud příznaky neodezní. Sbohem virózo :)